Proč právě u nás

Plníme Vaše sny

Každý člověk má v průběhu svého života několik snů. Některé si splnit dokáže, některé se mu splnit nepodaří nebo na ně zapomene. Naším snem je pomoci Vám ve splnění Vašich snů.

kolaz

V okolí krásná příroda

Areál Seniorcentra Camino leží v těsné blízkosti lesa, který svým stářím a údržbou umožňuje příjemné procházky po okolí a je také houbařským rájem. Také se nedaleko od domova vyskytuje Lubenecký rybník, kde rádi umožníme relaxaci seniorům při rybaření.

I přes to, že se naše Seniorcentrum nachází v přírodě, není izolováno od zbytku světa. U areálu jsme vybudovali cukrárnu a kavárnu, která slouží nejen veřejnosti, ale i našim seniorům. Samotné centrum obce Lubenec je v příjemné pochůzkové vzdálenosti, a náš personál ochotně doveze seniory služebními auty do Podbořan, kde jsou dostupné veškeré služby.

Vnitřní areál / zámecké prostředí

Chloubou projektu je obnova a zrestaurování bývalého loveckého zámečku hrabat Michnů z roku 1708, ve kterém jsou dochovány cenné autentické dobové prvky včetně historických oken, dveří, konstrukcí a omítek. K tomuto zámečku byly v pozdější době přibudovány dvě křídla, mezi nimiž je vytvořena ulice s náměstíčkem a fontánou, která vybízí k příjemnému strávení času.

Před samotným zámečkem byl vytvořen relaxační park s lavičkami, fontánou a altánem, kde se v létě pořádají společenské akce, včetně grilování. Další možností, jak se mohou senioři seberealizovat mimo budovy, je v zahrádkářském koutku. Relaxační park vytváří ideální místo k příjemnému posezení a konverzaci.

Dobré jídlo je u nás samozřejmostí

Proč jsme si tak jistí? To je jednoduché. V naší vlastní varné kuchyni se vaří s láskou z čerstvých surovin. Preferujeme místní a české dodavatele, což zajišťuje potřebnou kvalitu. Navíc si u nás senioři mohou vybrat vždy ze dvou jídel. Stravu zajišťujeme pětkrát denně ve formě snídaní, dopoledních a odpoledních svačin, obědů a večeří. Přizpůsobení se konkrétní dietě seniora je pro nás také samozřejmostí.

Individuální a osobní přístup

Nejspíš se ptáte, jaký je rozdíl mezi individuálním a osobním přístupem. Dle našeho názoru je obrovský zvláště v projevu k samotnému člověku. Individuálním přístupem Vám poskytneme služby ušité na míru například tím, že Vás budeme oslovovat, jak si budete přát, budeme se Vás ptát, jak si přejete trávit čas, a budeme Vám pomáhat splnit si Vaše sny. Osobním přístupem máme na mysli to, že nám na Vás záleží a podle toho se i k Vám důstojně a s respektem chováme.

Nejmodernější vybavení a vyškolený personál

Jistě všichni víme, jak moderní vybavení pomáhá a usnadňuje životy nám všem. Na druhou stranu nám však mohou moderní věci vytvořit překážku v jejich složité obsluze. Vybavení Seniorcentra je přizpůsobeno každodenním požadavkům seniorů a splňuje naše podmínky, jako je snadná obsluha ovládání, při vysokém komfortu a pohodlnosti usnadňujícím každodenní život jak v domovu pro seniory, tak v domovu se zvláštním režimem. I přes nejmodernější vybavení jsou vždy rozhodující lidé, kteří v Seniorcentru o seniory pečují. Z tohoto důvodu věnujeme výběru vhodného a kvalitního personálu dostatek pozornosti a času. Personál se celoročně a každoročně školí a účastní odborného vzdělávání, což zajistí to, že se budete v domově pro seniory i v domově se zvláštním režimem cítit jako doma.

Ergoterapie, muzikoterapie, fyzioterapie – vše pro Vaši aktivizaci

Jsme zaměřeni na aktivizaci seniorů formou ergoterapií (léčba prací zvláště v prostorách hrnčířské a řemeslné dílny a v kulinářském a zahrádkářském koutku), muzikoterapií (léčba zpěvem a hraním na hudební nástroje), fyzioterapií (rehabilitace zaměřená na léčbu a prevenci poruch pohybového systému), terapií tance (pravidelně organizujeme taneční zábavy v prostorách jídelny) a canisterapií (pozitivní psychosociální působení přítomností speciálně vycvičeného psa).

Schrack systém – u nás se budete cítit v bezpečí

Schrack systém je moderní způsob komunikace mezi personál a seniory, který zajišťuje přivolání si okamžité pomoci zmáčknutím jednoho tlačítka nejen z lůžka, ale i z koupelen a společenských místností. Při zavolání si pomoci se personál ihned dozví z jaké místnosti, lůžka či koupelny je pomoc požadována a může ihned se seniorem navázat slovní kontakt, ještě předtím, než se o něj osobně postará.

Dětská skupina

Dětská skupina je alternativní školka, kterou jsme vybudovali v areálu pro děti od jednoho roku do sedmi let. Naším záměrem je nabídnout kvalitnímu personálu možnost umístit své děti v jejich bezprostřední blízkosti, podporovat matky v návratu do pracovního prostředí a zapojit seniory a děti do různých společných aktivit při trávení času v Seniorcentru Camino.

Zpět